Process Engineer

From 2.200 € gross

Location: Bratislava

Process Engineer / About position

Full-time

Photoneo is looking for an experienced Process Engineer who will help us implement a new system across the whole organisation.

Your tasks and duties will include:

  • System management of Jira and Odoo (Modules: Manufacturing, Inventory, Purchase, Quality)
    • Implementation of current processes
    • Optimisation of the processes
    • Ad hoc changes based on the user requests
    • Setup of reporting tools according to requirements (internal and external)
    • Updating the systems according to new changes
    • Creating and updating documentation for the modules
  • Analysis of the processes and activities of the individual departments outside of Jira and Odoo
    • Creating documentation for these processes
    • Optimisation of these processes
    • Making proposals for possible implementation of processes into one of the existing systems

Zamestnávame viac ako 150 ľudí po celom svete

Requirements

  • University education: 1st, 2nd or 3rd degree
  • SAP - advanced user
  • Microsoft Dynamics NAV - advanced user
  • Jira - advanced user
  • Proficiency in at least one CRM system (Jira, Microsoft Dynamics, SAP)
  • Odoo user is a plus
  • Experience in process analysis
  • English written and spoken

Salary

Od 2.200 € brutto

Miesto:Bratislava

Process Engineer / O pozícii

TPP

Photoneo hľadá skúseného procesného inžiniera, ktorý by nám pomohol implementovať nový systém naprieč celou organizáciou.

Náplňou tvojej práce bude:

  • Správa systému Jira a Odoo (moduly Manufacturing, Inventory, Purchase, Quality)
    • Implementácia aktuálnych procesov
    • Optimalizácia procesov
    • Ad hoc úpravy na základe požiadaviek používateľov
    • Nastavenie reportingu podľa požiadaviek (interných aj externých)
    • Aktualizácia systému pri zmenách v procesoch
    • Vytvorenie a aktualizácia užívateľskej dokumentácie k jednotlivým modulom
  • Analýza procesov a činností jednotlivých oddelení spravovaných mimo systémov Jira a Odoo
    • Zdokumentovanie týchto procesov
    • Optimalizácia týchto procesov
    • Návrh na možnú implementáciu procesov do jedného z existujúcich systémov

Čo treba vedieť

  • Vysokoškolské vzdelanie 1., 2. a 3. stupňa
  • SAP - pokročilý
  • Microsoft Dynamics NAV - pokročilý
  • Jira - pokročilý
  • Pokročilá znalosť aspoň jedného CRM systému (Jira, Microsoft Dynamics, SAP)
  • Znalosť Odoo je výhodou
  • Skúsenosti s analýzou procesov
  • Anglický jazyk slovom aj písmom
  • Plat

    Drag files to upload

    Develop your projects with special deal for Bin Picking Studio